Kalkulator kalorija, brojac kalorija, tablica kalorija koliko ima kalorija u mesu, voću, povrću, ribi

Ovo je kalkulator kalorija, unapred izracunate vrednosti, brojac kalorija tj. tablica kalorija u kojoj mozete videti koliko kalorija ima u odredjenim vrstama namirnica. Kalkulator kalorija, ugljeni hidrati, mastiunapred smo izracunali vrednosti. Koliko kalorija ima banana ili piletina kalorije, zatim kalorije u mesu ili koliko kalorija ima u povrću, voću, meso, riba. Ovo je najbolji nacin da znate koliko koja namirnica ima kalorija i to je sortirano od namirnica sa najmanje kalorija do hrane sa navise kalorija. Brojac kalorija pokazuje broj kalorija na 100 grama bilo koje dole prikazane hrane.

Koliko ima kalorija , masti, ugljenih hidrata na 100 gr mesa sledi kalorijska tablica.

MesoKalorija ProteiniUgljeni HidratiMasti
Konjetina981812
Divlja svinja1042102
Teletina1052103
Svinjska šnicla1092203
Pileća prsa, bez kože1102301
Svinjski file1202104
Svinjski kotlet bez kosti1202303
Goveđe meso za rolade1212025
Bubrezi (teleći)1211516
Piletina12321124
Svinjski kare1292206
Goveđi file1381608
Salama, goveđa1402005
Šunka1472306
Teleći but1502904
Zečetina1522108
Govedina srednje masna1552018
Goveđe meso za gulaš1572108
Pileći batak s kožom1622009
Teleća plećka1642606
Govedina u konzervi22326014
Ovčetina24613024
Mješano meso, mljeveno25320019
Hrenovke (pileće)25813720
Svinjska plećka26819023
Dimljeni kare27224216
Kobasica (prosječno)32411130
Svinjska pljeskavica34214231
Svinjetina34518027
Svinjska pečenica34613032
Jagnjetina kotlet34819017
Šunka dimljena, pršut38518033
Jagnjetina masna (prsa)40412037
Mesni narezak42312440
Jetrena pašteta44012140
Salama, parizer52317147
Slanina6108060




Koliko ima kalorija, masti, ugljene hidrate u količini od 100 gr voća iz kaloriske tablice
VoćeKalorijaProteiniUgljeni HidratiMasti
Lubenica24150
Jagoda36170
Maline40180
Grejp421100
Kupina44161
Breskva461110
Ribizla 461100
Mandarine481110
Nektarina521130
Jabuka520120
Naranđža53190
Marelica541120
Dinja54150
Kivi551111
Kruška550120
Ananas560130
Trešnja571130
Šljiva591140
Borovnice621141
Grožđe701160
Banana991230
Avokado2212024
Osušeno voće2513561
Kikiriki603231353
Orasi672131363

Koliko ima kalorija, masti, ugljenih hidrata u 100 gr ribe ili morskih vrsta iz tablice kalorija
Riba & Morske VrsteKalorijaProteiniUgljeni HidratiMasti
Kamenica (ostriga)47641
Dagnja661222
Šaran681003
Bakalar751701
Grgeč751502
Lignja771611
Jastog851612
Štuka871602
Škampi911702
Račić1061802
Pastrmka1121802
Haringa15513010
Skuša19519012
Jegulja2099118
Losos21720014
Sardine u konzervi24024114
Tunjevina u konzervi30324021
Smuđ32321016





PovrćeKalorije Proteini Ugljeni HidratiMasti
Peršun0500
Krastavci10120
Rotkvice14120
Zelena salata14120
Krastavci, kiseli14130
Tikvice18221
Paradajz18130
Zelje22140
Artičoka23150
Šampinjoni25330
Kupus, kiseli26240
Mahune27250
Paprika28150
Brokuli33340
Šargarepa35170
Celer37270
Luk42190
Kelj46451
Kupus, slatki54471
Grašak937141
Kukuruz1104222
Masline1421210