Tabela kalorija

Ovo je tabela kalorija, več su izračunate vrednosti u tabeli, brojac kalorija. Dakle tabela kalorija u kojoj se može videti koliko kalorija ima neka namirnica. Kalkulator kalorija, tabela ugljeni hidrati, masti. Na primer želite znati koliko ima banana kalorija ili piletina kalorije, jaje kalorije ili koliko kalorija ima meso, povrće, voće, meso, riba. Ovo je najbolji način da planirate kalorije za obrok doručak, ručak ili večeru.

Molimo da svakako konsultujete svog nutricionistu ukoliko imate neki zdravstveni problem ili specifičnu situaciju po pitanju zdravlja.Ovde su namirnice sortirane, od hrane sa najmanje kalorija do hrane sa naviše kalorija.

Tabela kalorija meso

Pogledaj tabelu kalorija u mesu i saznaj koje meso možeš u kom obimu kombinovati za neki obrok. Meso u mnogim zemljama predstavlja značajan segment ishrane. Proteini, minerali, vitamini i masti su hranljive materije koje meso sadrži i veoma je bitna uloga mesa za zdravlje organizma.

Tabela kalorija pokazuje kalorijske vrednosti na 100 grama bilo koje dole prikazane hrane.

MesoKalorija ProteiniUgljeni HidratiMasti
Konjetina981812
Divlja svinja1042102
Teletina1052103
Svinjska šnicla1092203
Pileća prsa, bez kože1102301
Svinjski file1202104
Svinjski kotlet bez kosti1202303
Goveđe meso za rolade1212025
Bubrezi (teleći)1211516
Piletina12321124
Svinjski kare1292206
Goveđi file1381608
Salama, goveđa1402005
Šunka1472306
Teleći but1502904
Zečetina1522108
Govedina srednje masna1552018
Goveđe meso za gulaš1572108
Pileći batak s kožom1622009
Teleća plećka1642606
Govedina u konzervi22326014
Ovčetina24613024
Mješano meso, mljeveno25320019
Hrenovke (pileće)25813720
Svinjska plećka26819023
Dimljeni kare27224216
Kobasica (prosječno)32411130
Svinjska pljeskavica34214231
Svinjetina34518027
Svinjska pečenica34613032
Jagnjetina kotlet34819017
Šunka dimljena, pršut38518033
Jagnjetina masna (prsa)40412037
Mesni narezak42312440
Jetrena pašteta44012140
Salama, parizer52317147
Slanina6108060


Tabela kalorija voće

Koliko ima kalorija, masti, ugljenih hidrata – šećera u količini od 100 gr voća iz kaloriske tablice. Tabela kalorij, voće je bogato ugljenim hidratima raznovrsne strukture, od jednostavnih šećera kao što su glukoza i fruktoza pa do složenih ugljenih hidrata: celuloze, hemiceluloze, inulina. Svima je jasna veza između ishrane i zdravlja, a mnogi naučnici pokazuju izuzetnu povezanost između zdravlja i konzumiranja svežeg organskog voća.

VoćeKalorijaProteiniUgljeni HidratiMasti
Lubenica24150
Jagoda36170
Maline40180
Grejp421100
Kupina44161
Breskva461110
Ribizla 461100
Mandarine481110
Nektarina521130
Jabuka520120
Naranđža53190
Marelica541120
Dinja54150
Kivi551111
Kruška550120
Ananas560130
Trešnja571130
Šljiva591140
Borovnice621141
Grožđe701160
Banana991230
Avokado2212024
Osušeno voće2513561
Kikiriki603231353
Orasi672131363

Tabela kalorija riba, mroski plodovi i mroske vrste

Tabela kalorija pokazuje koliko ima kalorija, masti, ugljenih hidrata u 100 gr ribe ili morskih plodova i vrsta, sledi tablica kalorija ribe. Morska riba sadrži nezasićene masnoće i najbolji je izvor omega-3 masnih kiselina, koje utiču na snižavanje nivoa malo povišenog ukupnog holesterola i triglicerida. Takođe, umanjuju opasnost od nastanka krvnih ugrušaka i snižavaju krvni pritisak

Riba & Morske VrsteKalorijaProteiniUgljeni HidratiMasti
Kamenica (ostriga)47641
Dagnja661222
Šaran681003
Bakalar751701
Grgeč751502
Lignja771611
Jastog851612
Štuka871602
Škampi911702
Račić1061802
Pastrmka1121802
Haringa15513010
Skuša19519012
Jegulja2099118
Losos21720014
Sardine u konzervi24024114
Tunjevina u konzervi30324021
Smuđ32321016

Tabela kalorija povrće

Koliko kalorija ima u povrću, ugljenih hidrata tj šećera saznajte u tabeli kalorija za voće.

PovrćeKalorije Proteini Ugljeni HidratiMasti
Peršun0500
Krastavci10120
Rotkvice14120
Zelena salata14120
Krastavci, kiseli14130
Tikvice18221
Paradajz18130
Zelje22140
Artičoka23150
Šampinjoni25330
Kupus, kiseli26240
Mahune27250
Paprika28150
Brokuli33340
Šargarepa35170
Celer37270
Luk42190
Kelj46451
Kupus, slatki54471
Grašak937141
Kukuruz1104222
Masline1421210